Jakie są zalety paneli fotowoltaicznych?

Jakie są zalety paneli fotowoltaicznych? fotowoltaika, panele słoneczne, odnawialne źródło energii, energia słoneczna

Zalety i wady energii słonecznej są dziś gorącym tematem. Jako najbardziej obfite źródło energii na Ziemi, słońce niesie ze sobą ogromną obietnicę jako czysty i niezawodny sposób zasilania naszego świata.

Kiedy energia promieniowania słonecznego jest przekształcana w ciepło i energię elektryczną, może dostarczać energię do domów i firm, a nawet zasilać pojazdy. Teraz może być dobry moment, aby dowiedzieć się o zaletach energii słonecznej i rozważyć dodanie systemu energii słonecznej do swojego domu. Wtedy będziesz mógł zdecydować: Czy energia słoneczna jest tego warta?

Rozważając domowe opcje energetyczne, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa energia słoneczna. Gdy światło słoneczne pada na panel słoneczny, ogniwo fotowoltaiczne zamienia je w prąd stały (DC). Następnie inwerter przekształca go w prąd przemienny (AC), z którego korzysta większość urządzeń w domu.

Przeczytaj: Fotowoltaika: wszystko, co musisz wiedzieć w jednym przewodniku

Jakie są zalety i korzyści paneli fotowoltaicznych?

Im więcej korzyści możemy czerpać z energii słonecznej, tym mniej będziemy polegać na paliwach kopalnych. Dodanie systemu energii słonecznej do domu pozwala wykorzystać te zalety energii słonecznej:

 1. Energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii i zmniejsza emisję dwutlenku węgla
  Energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii, co oznacza, że nigdy się nie zużywa. Energia słoneczna jest czysta. Nie powoduje emisji dwutlenku węgla ani innych gazów cieplarnianych. Pozwala uniknąć szkód środowiskowych związanych z wydobyciem lub wierceniem w poszukiwaniu paliw kopalnych. Co więcej, energia słoneczna zużywa niewiele wody lub nie zużywa jej wcale, w przeciwieństwie do elektrowni, które wytwarzają energię elektryczną za pomocą turbin parowych.
 2. Energia słoneczna może obniżyć rachunki za prąd w domu
  System energii słonecznej dla domu może zmniejszyć zależność od sieci i pomóc zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Niektórzy właściciele domowych systemów solarnych mogą nawet dysponować nadwyżkami energii, które mogą sprzedać zakładom energetycznym. Zamiast płacić zakładowi energetycznemu za energię elektryczną, właściciele domów otrzymują zapłatę od zakładu energetycznego. Aby obniżyć rachunki za energię elektryczną w domu, nie trzeba kupować całego systemu energii słonecznej. Wystarczy wybrać lampy solarne, które są zasilane energią słoneczną, a nie energią elektryczną w domu, aby zaoszczędzić pieniądze.
 3. Domy z zainstalowanymi panelami słonecznymi mogą poprawić wartość domu
  Nabywcy domów prawdopodobnie zapłacą więcej za dom z zainstalowanymi panelami słonecznymi. Biorąc pod uwagę zalety i wady energii słonecznej, oszczędności na rachunkach za energię elektryczną i pieniądze zarobione na sprzedaży energii z powrotem do zakładu energetycznego, wszystkie liczą się w kolumnie plusów. Mieszkaniowe systemy solarne są wysoko cenione i mogą zwiększyć wartość domu przy odsprzedaży.
 4. Panele słoneczne mają niskie koszty utrzymania
  Panele słoneczne są łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie mają ruchomych części, które z czasem ulegają zużyciu. Wystarczy utrzymywać je w czystości i dobrym stanie fizycznym, aby działały prawidłowo. Biorąc pod uwagę niskie koszty utrzymania i średnią żywotność wynoszącą 25 lat, inwestycja w panele słoneczne może być bardzo opłacalna.

Instalacja solarna to rozsądna inwestycja

Stawki za energię elektryczną historycznie rosną – mogą się podwoić w ciągu dziesięciu lat. Słońce jednak nigdy nie wysyła rachunków. Oznacza to, że za dziesięć lat energia słoneczna pozyskiwana z instalacji solarnej w domu lub firmie będzie nadal darmowa, podczas gdy koszt energii elektrycznej z zakładu energetycznego najprawdopodobniej podwoi się, biorąc pod uwagę rosnące z roku na rok ceny energii. Kwota zaoszczędzona dzięki instalacji paneli słonecznych różni się w zależności od zużycia energii elektrycznej i dostępnych zasobów energii słonecznej.

Niezależnie od tego, czy zużywasz samodzielnie wytworzoną energię elektryczną bezpośrednio na miejscu, czy zasilasz sieć publiczną, otrzymasz zapłatę. Twój system solarny staje się w ten sposób „dachową książeczką oszczędnościową”.

Produkując „czystą” energię zapewniasz lepszą przyszłość przyszłym pokoleniom.

Twój wkład w ochronę klimatu

Zasoby paliw kopalnych dobiegają końca. CO2 wytwarzany podczas generowania energii z takich źródeł szkodzi klimatowi. Ochrona środowiska i zasobów powinna być częścią programów szkolnych, aby rozwijać zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Energia elektryczna ze słońca jest jednym z podstawowych elementów przyszłego zaopatrzenia w energię. Darmowa energia z najpotężniejszego źródła energii jest wystarczająca do pokrycia globalnego zapotrzebowania 3000 razy.

Słońce jest zasobem XXI wieku.

Niedobór zasobów, degradacja środowiska i jego niszczenie to najbardziej oczywiste wady ropy, gazu i węgla. Co więcej, paliwa kopalne, elektrownie na paliwa kopalne i scentralizowane sieci energetyczne również uzależniają nasze społeczeństwo od dużych korporacji i niedemokratycznych reżimów. Taka gigantyczna infrastruktura jest również zbyt kosztowna dla krajów rozwijających się.

Energia odnawialna jest zatem jedynym sposobem na zagwarantowanie ekologicznych i sprawiedliwych dostaw energii w przyszłości. Energia jądrowa również nie stanowi alternatywy, ponieważ jest nie tylko niezwykle niebezpieczna, ale także jest bardzo drogim, ograniczonym zasobem, który w żadnym wypadku nie jest przyjazny dla klimatu. Wykorzystanie słońca jako nieskończonego źródła energii jest całkowicie logiczne.

Zalety energii słonecznej są oczywiste

Słońce i piasek, surowce wykorzystywane do wytwarzania energii słonecznej, są niewyczerpane. Energia elektryczna wytwarzana na dachach będzie wkrótce tańsza niż konwencjonalna energia elektryczna z gniazdka w ścianie. Energia słoneczna jest więc na dobrej drodze do stania się kluczową technologią dla ponownego wzrostu gospodarczego i jest porównywalna z silnikiem parowym, samochodem lub komputerem w dawnych czasach.

Energia słoneczna nie ma wad

Energia słoneczna nie jest zależna od sieci elektrycznych i paliw. Jest idealnym źródłem w dużej mierze prywatnych, lokalnych, ekologicznych i sprawiedliwych dostaw energii elektrycznej, która jest dostępna w dowolnym miejscu. Ecosphere jest zaangażowana w przewodzenie Wielkiej Brytanii w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.

Kilka niesamowitych faktów na temat energii słonecznej

 • Słońce będzie świecić przez kolejne 4 miliardy lat, dostarczając przy tym darmowej energii słonecznej.
 • Ilość energii słonecznej docierającej do Ziemi przekracza dzienne zapotrzebowanie 3000 razy.
 • Słońce nie wytwarza CO2, dzięki czemu chroni środowisko na dwóch poziomach.
 • System energii słonecznej pozwala stać się samowystarczalnym i nie być narażonym na stale rosnące koszty energii.
 • Energia słoneczna jest jedyną energią, która może być produkowana lokalnie na całym świecie.
 • Ponieważ nie są wymagane duże odległości transportu, marnotrawstwo energii jest zminimalizowane, a koszty są znacznie niższe.
 • Słońce nie zależy od wielkich korporacji i niedemokratycznych reżimów.
 • Energia słoneczna jest nieszkodliwa.